Uherský Brod po sobotních duelech stále bez bodu

Hokejisté Uherského Brodu prohráli také druhý sobotní duel, když nestačili na brněnský celek a prohráli 7:10. K vítězství týmu Mission Roller Brno přispěl hattrickem Filip Král. Brno tak po prohře ve Zlíně získalo tři body alespoň v Uherském Brodu.

Neuběhli ani čtyři minuty utkání a Prague Rats už byli ve dvoubrankovém vedení. V čase 2:38 otevřel brankový účet utkání Matyáš Filip po sehrávce Brandejský-Hašek - 0:1. O minutu později měli hosté další důvod k radosti. Petr Hašek postavený před brankou nastavil hůl přesně do rány Jiřího Brandejského a usměrnil kotouč za záda domácího brankáře - 0:2. V závěru deváté minuty měl na své holi snížení David Jindra, který ukázal šikovné ruce, ale v koncovce orazítkoval pouze brankovou konstrukci. S následnými dorážkami si už brankář Rats poradil.

V druhé polovině závěrečné třetiny Pražané rozebrali domácí obranu, kdy Martin Tvrzník přistrčil kotouč na Jiřího Brandejského, proti kterému se domácí Novák bleskově přemístil. Brandejský ovšem ukázal přehled o hře a akci vyšperkoval přihrávkou na zcela volného Oscara Flynna, který trefil značně odkrytou branku - 0:3. Domácí, kteří se z prvního utkání gólově vystřileli neztráceli naději a necelé tři minuty před závěrečnou sirénou smazali nulu na svém účtě a snížili na rozdíl dvou branek, když se prosadil Jakub Žmola po útočné akci založené Danielem Čechem - 1:3. V posledních vteřinách Hořovice ještě zariskovaly při hře bez brankáře, ale brankový stav utkání už se nijak nezměnil.

27.05.2023 14:00| 4.kolo| Uh. Brod