Hradec v dohrávce uspěl na Nikolajce, přetlačil Hořovice

V dohrávce pátého kola přivítaly na Smíchově Hořovice tým Hradce Králové. Hosté byli v zápase po celou dobu ve vedení, Hořovice se ale držely v závěsu. Na vyrovnání se ale ani přes závěrečnou power-play nedostaly.

Do dohrávky pátého hracího dne vstoupili lépe domácí hráči, kteří byli v úvodu aktivnější, díky čemu se dostali v zápase brzy do vedení. Po jedné z kombinací se prosadil z levé strany hořovický Dominik Štíbr. Hradec brzký gól nabudil, zvýšil aktivitu a vyrovnal i hru. Vedení domácích netrvalo příliš dlouho, hosté začali Hořovice přehrávat, vytvářeli si akce a hrozili z rychlých brejků. O vyrovnání se postaral Pavel Šimek, o pár sekund hosty do vedení dostal Filip Kuťák a dvoubrankový náskok Hradci zařídil Filip Pavlík.

Oba týmy byly i nadále v prvním poločase aktivní, ale postupem času se začaly množit nepřesnosti na obou stranách. Přesto jsme ještě tři branky na Nikolajce  viděli. Za domácí se prosadil z trestného střílení Artem Hrabovetskyi, za hosty pak Aleš Půlpan. Účet prvního poločasu zakončil snížením na rozdíl jediné branky domácí Jakub Žmola. První poločas skončil vítězstvím Hradce 4:3.

Lepší vstup do druhého poločasu měli opět domácí, kterým se podařilo hned z první větší akce vyrovnat zásluhou Václava Komínka. Hosté poté znovu přidali na aktivitě a vytvořili si náskok, který postupem času narostl až na tři branky. Hradec si vedení už pohlídal a dokráčel pro pohodlné vítězství 10:7. V průběžné tabulce se dotáhnul na Rats na dva body.

Lví podíl na hradeckém vítězství měli Filip Hronek a David Malík, kteří si v zápase připsali čtyři úspěšné asistence. Hořovice porážkou naopak ztratily poslední naději na playoff.

07.06.2023 19:30| 5.kolo| Nikolajka