Brno vítězstvím rozluštilo postupovou tajenku východní skupiny

V souboji o druhé místo přehrál tým Mission Roller Brno v domácím prostředí Boskovice a stanovilo výsledkem pořadí pro play-off moravské části Stilmat extraligy. Oba týmy za týden čeká vzájemný boj o postup na Final Four, když se spolu střetnou ve čtvrtfinále.

V netradiční brzký ranní čas v 8:30 začal zápas mezi Brnem a Boskovicemi. Kdo si však přivstal, rozhodně nelitoval. Od začátku byl k vidění dramatický duel plný osobních soubojů. Ve vyhecované bitvě otevřeli skóre domácí již v čase 0:34, kdy se chytrou střelou prosadil Pavel Strýček – 1:0. Dlouho to netrvalo a na začátku třetí minuty vedlo Brno díky přesné střele Dominika Hrachoviny už 2:0.

V šesté minutě byl vyloučen Pospíšil a Brňané nabídnutou výhodou nepohrdli. Filip Král dostal ideální pas mezi kruhy a bylo 3:0. V závěru třetiny ještě zvýšil stav Radek Klaus a zdálo se, že je v podstatě hotovo. Když k tomu hned ve druhé části hry navýšil výsledek na 5:0 Petr Obdržálek, o vítězi by už nemělo být pochyb.

Jenže Boskovice se rozhodně nevzdaly a během devíti minut snížily na rozdíl dvou branek. O všechny tři góly se postaral šikovný Erik Pospíšil. Na jeho hattrick ale čtyři minuty před koncem reagoval Filip Král, jehož pumelice zapadla pod horní tyč. Rozhodčí museli řešit několik drobných šarvátek, padaly menší tresty, ale vše v rámci pravidel. Brno potřebovalo vyhrát o pět branek, aby začínalo play-off doma. Domácí tak při tomto pokusu odvolali brankáře, a ještě přišla změna ve skóre od Petra Obdržálka – 7:3. Víc už se ale do konce zápasu nestalo.

00:34Mission Roller Brno-1:0Pavel StrýčekRadek Kučeřík, Petr Obdržálek
02:11Mission Roller Brno-2:0Dominik HrachovinaTomáš Sedláček, František Kazlepka
06:46Mission Roller BrnoPPG3:0Filip KrálDominik Hrachovina, Luboš Rosendorf
18:47Mission Roller Brno-4:0Radek KlausPetr Obdržálek, Pavel Strýček
21:21Mission Roller Brno-5:0Petr ObdržálekPavel Strýček, Radek Kučeřík
23:00HC Boskovice-5:1Erik PospíšilJiří Šmahel, Tomáš Müller
27:41HC Boskovice-5:2Erik PospíšilLukáš Ošlejšek
31:57HC Boskovice-5:3Erik Pospíšil
35:56Mission Roller Brno-6:3Filip KrálDominik Hrachovina, Jakub Kachlík
39:11Mission Roller Brno-7:3Petr ObdržálekPavel Strýček, Radek Kučeřík